•  

    Randevu Telefon

    +90 (242) 227 59 81  -  249 61 22   - 249 61 22

  •  

    Çalışma Saatleri

    Pzt - Cuma 09.00 - 18.00

Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde 3 ay önce çift kol nakli yapılan Mustafa Sağır, tedavisinin ardından Adıyaman'daki evine döndü. Sağır: "8 sene boyunca hiç hayalim yoktu. Artık güzel hayaller kuruyorum". Baba Sağır: "Ben sanki oğlumu yeni dünyaya gelmiş bir bebek olarak gördüm"

 

Tarlalarında bulduğu kimyasal maddelerin patlaması  sonucu kollarını kaybeden, Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde 3 ay önce çift kol  nakli yapılan Mustafa Sağır, (29) tedavisinin tamamlanmasının ardından evine  geldi.  Ameliyattan sonra ilk kez Besni ilçesine bağlı Kutluca köyündeki baba  ocağına dönen Sağır, ailesiyle hasret giderdi. Sağır, yaptığı açıklamada, kol nakli yapıldığı için çok  mutlu olduğunu söyledi. Güzel hayaller kurmaya başladığını anlatan Sağır, şöyle  dedi: "8 sene önce geçirdiğim bir kaza sonucu kollarımı kaybettim. 8 sene  boyunca hiç hayalim yoktu ve artık güzel hayaller kuruyorum.  Şu an kendimi 23  yaşında hissediyorum. Kaza geçirdiğim zamanda 23 yaşındaydım.  Büyük bir  mutluluk, güzel bir sevinç, aileme kavuştum, arkadaşlarıma, köyüme kavuştum.   Emeği geçen bütün hocalarıma çok teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Organ bağışının önemine de dikkati çeken Sağır, organ bağışı gönüllüsü  olduğunu belirterek, herkesi gönüllü olmaya davet etti. Köyüne iki haftalığına geldiğini anlatan Sağır, izninin ardından fizik  tedavi süreci için 12 Mayıs'ta tekrardan Antalya'ya gideceğini aktardı. sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun da kendisini ziyaret ettiğini  hatırlatan Sağır, "Sayın Bakanımıza çok teşekkür ederim. Emekleri var ve Sağlık  Bakanlığı olarak çok yardımcı oldular. Allah izin verirse ben de onları ziyaret  edeceğim. Sayın Valimize ve Kaymakamımıza da çok teşekkür ediyorum." ifadelerini  kullandı. Sağır, sağlığına kavuştuktan sonra düğün yapmayı düşündüğünü de dile  getirdi.

 

"En büyük hayalim Cumhurbaşkanımızla tokalaşmak"

En büyük hayalinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile tokalaşmak  olduğunu söyleyen Sağır, "8 sene engelli olarak kaldım. Engellilere çok faydası  oldu,  çok destekleri oldu Sayın Cumhurbaşkanımın.  Çünkü çok sevilen bir insan,  engelli olsun, öksüz olsun, yetim olsun. Çok duyarlı bir insan. Yani  Cumhurbaşkanım babacandır. Kollarını öksüzlere, yetimlere açmıştır.  En büyük  hayalim Cumhurbaşkanımla tokalaşmak." sözlerine yer verdi.

 

"Oğlumla çok çile çektik"

Anne Sevil Sağır, oğluna kavuştuğu için çok mutlu olduğunu dile  getirerek, "Allah kimseyi dar günlerde bırakmasın ve inşallah herkes de mutlu  olur.  Oğluma organ bağışında bulunanın inşallah kemikleri cennetin içinde olsun.  Oğluma canım kurban olsun. Oğlumla çok çile çektik." dedi. Baba Mustafa Sağır ise mutluluklarının anlatılmaz bir duygu olduğunu  ifade etti. Yetkililere teşekkür eden Sağır, "Ben sanki oğlumu yeni dünyaya gelmiş  bir bebek olarak gördüm. İnşallah bundan sonra daha iyi olacağını düşünüyorum,  iyi olmasını da bekliyorum. Doktorlarına ve bütün ekibe ayrı ayrı teşekkür  ediyorum. Vali Beyimiz aradı, Kaymakamımız aradı. Hepsine çok teşekkür ediyorum  ve ziyaretimize de bekliyorum." diye konuştu. adıyaman'da 8 yıl önce tarlada bulduğu amonyum sülfat ile amonyum  nitrat karışımının patlaması sonucu iki kolunu da kaybeden Mustafa Sağır'a, 2  Şubat'ta Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde, beyin ölümü gerçekleşen 23 yaşındaki  Emin Konar'ın bağışlanan kolları nakledilmişti.