•  

    Randevu Telefon

    +90 (242) 227 59 81  -  249 61 22   - 249 61 22

  •  

    Çalışma Saatleri

    Pzt - Cuma 09.00 - 18.00

İdris Teymuroğlu, kızı Miray'ın doğuştan hemen sonra renginin aşırı sarı olması nedeniyle Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne götürdüklerini, burada karaciğer yetmezliği teşhisi konulduğunu söyledi. Doktorların organ nakli olması gerekitiğini söylediği İdris Teymuroğlu, "İlk etapta küçük olduğu için tedirgin olduk. Doktorlarımız daha önce bu tür nakillerin yapıldığını söyledi. Ben verici olacağımı söyledim. Testler olumlu çıkınca 1.5 ay önce nakil gerçekleşti. Kızımın durumu şu an çok iyi" dedi.

Anne Serpil Teymuroğlu ise Miray ameliyata girdiğinde 5.5 aylık ve 5.5 kilo olduğunu belirterek, "1 ay hastanede yattık. Şu an evde tedavimizi sürdürüyoruz. Haftada bir rutin kontrol için hastaneye geliyoruz. Şimdi büyümeye başladı ve çok mutluyuz" diye konuştu.

Nakli gerçekleştiren ekibin başındaki Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimi ve Organ Nakli Merkez Müdürü Prof. Dr. Bülent Aydınlı, "Babasından aldığımız karaciğerin sol tarafını naklettik. Başarılı bir nakil oldu. Bu gibi nakillerde teknik hatalar olabiliyor, ancak hastanemizin altyapısı çok iyi. Ekibimizin kuvvetli olması organ naklinin başarılı geçmesinde önemli" dedi.