•  

    Randevu Telefon

    +90 (242) 227 59 81  -  249 61 22   - 249 61 22

  •  

    Çalışma Saatleri

    Pzt - Cuma 09.00 - 18.00

Üniversiteyi kronik böbrek yetmezliği nedeniyle bırakmak zorunda kalan imam Süleyman Ceyhan'ın Kurban Bayramı hediyesi, annesinden yapılan böbrek nakli oldu.

Adana'da ikamet eden 25 yaşındaki Süleyman Ceyhan, Gürcistan'daki bir üniversitede hayali olan halkla ilişkiler bölümünü kazandı. Üniversite okurken 2012'nin Kasım ayında rahatsızlanan Ceyhan, hastaneye kaldırıldı.

Bir süre ilaç tedavisi uygulanan Ceyhan, görme yetisini yüzde 90 kaybedince Türkiye'ye getirildi. Adana'da gittiği göz doktorunda görme yetisi bozukluğu teşhisi konulan Ceyhan'ın, sevk edildiği hastanede kronik böbrek yetmezliği hastası olduğu belirlendi.

"Üniversite hayallerim yarım kaldı"

Tansiyonunun sürekli aşırı yüksek çıktığını dile getiren Ceyhan, "Tesadüfen kronik böbrek yetmezliği olduğumu öğrendim. Bir yıl periton kullandım, üç yıldır da hemodiyalize giriyordum. Hastalığım nedeniyle üniversiteyi bırakmak zorunda kaldım, üniversite hayallerin yarım kaldı." diye konuştu.

Engelli kamu personeli sınavından imamlığa atandığını belirten Ceyhan, Adana'da gittikleri hastanelerde kendisinin kan grubunun sıfır negatif, annesinin ise sıfır pozitif olduğu için dokuların uyumlu olmadığının söylediğini anlattı.

"Annemin bayram hediyesi oldu"

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Organ Nakli Merkezinde yapılan tahlillerde annesinin dokularının uyumlu çıktığını dile getiren Ceyhan, şöyle konuştu:

"(Kanla ilgisi yok, dokular uysun yeter) dediler. Gerçekten dokular uyumlu çıktı. İkiz kardeşim sınava hazırlanıyordu, onun için ameliyatı biraz erteledik. Sonra annem bana böbreğini verdi. Çok güzel bir duygu, tüm bekleyenlere nasip olur inşallah. Diyalize girmek zor, hayatın kısıtlanıyor, yeme içme konusunda kısıtlı oluyor. İstediğin gibi dışarıya çıkamıyorsun, gezemiyorsun. Şu anda çok mutluyum, yeni bir hayata kavuştum. Annemin de bayram hediyesi oldu."