•  

    Randevu Telefon

    +90 (242) 227 59 81  -  249 61 22   - 249 61 22

  •  

    Çalışma Saatleri

    Pzt - Cuma 09.00 - 18.00

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesine gelerek zorlu süreçlerden geçen Reçep Sert 2013 senesinde Türkiye’de ilk yüz nakli olan kişi olmuştu. Daha sonra burada tanıştığı ve evlendiği Esma Hemşire ile bir bebekleri dünyaya geldi.

Adını da Hira Emine koydular. Hira Emine şuan 8,5 aylık ve ailesi ile birlikte annesinin çalıştığı hastaneyi ziyaret ettiler.

Geçtiğimiz 2013 senesinde Bursa’nın İnegöl ilçesinde tüfeğini temizlerken kazara ateş alması sonucu yüzünden yaralanan Recep Sert’e Muğla’ya tatile gelen ancak burada geçirdiği kaza sonucu beyin ölümü gerçekleşen Polonya’lı bir turist olan Andrzej Kucza’ın ailesinin bağışladığı yüz Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi’nde Prof. Dr. Ömer ÖZKAN ve ekibinin başarılı çalıması sonucu Recep Sert’e nakledilmişti.

“HAYAL BİLE EDEMEZDİM”

Geçirdiği başarılı operasyonun ardından hızla sağlığına kavuşan Recep Sert hastanede tanıştığı Hemşire Esma Akyurt (29) ile 21 Aralık 2014 tarihinde evlendiler. Evlenikten sonra Bursa İnegöl’e yerleşen çift burada kendilerine bir hayat kurdular. Ardından 26 Ocak 2016’da bir bebekleri dünyaya geldi ve adını Hira Emine koydular. Şimdi ise mutlu ve çocuklu olan çift 2 gün önce Akdeniz Üniversitesi Hastanesine bir ziyarette bulundular. Ziyaretlerinde Doç. Dr. Özlenen Özkan’ı ziyaret eden mutku aile doktorları ve ekibi ile mutluluklarını paylaştı. Bu arada da Recep Sert de rutin kontrollerini yaptırdı. Recep Sert, “Bir zamanlar hayalini kuramadığım mutluluğu yaşıyorum” dedi. Esma Sert ise, “Ne diyebilirim ki, mutluluğumuz katlanarak artıyor” şeklinde duygularını ifade etti.